Germicidní lampy průmyslové s krytím IP65

 

Tyto germicidní lampy s přímým zářením jsou určeny pro průmyslové využití ve vlhkých výrobních
a skladových prostorech apod. Záření UV-C umožňuje účinně zvýšit mikrobiologickou čistotu ve výrobním procesu, dezinfekci povrchu a vzduchu v okolí produktu a dodatečné zabezpečení proti druhotnému znečištění obalů a produktů před a po zabalení.

Mikrobiologické znečištění komponentů, konečných produktů, obalů, výrobních linek, vzduchu i hal trápí již mnoho let stovky výrobců. Tento problém získává zvláštní význam v případě výroby potravinářských výrobků, kosmetiky a léčiv, u kterých je bakteriologická čistota podmínkou pro uvolnění do prodeje a – co je nejdůležitější – zdraví a dobré hodnocení odběratelem. Firma Unimed Praha, s.r.o. ve spolupráci s firmou Ultraviol Sp.j. je ráda, že Vám může nabídnout moderní, celosvětově osvědčená zařízení, jejichž použití jednou pro vždy tyto problémy vyřeší. Naše metoda likvidace prvotních a druhotných mikrobiologických znečištění je založena na použití bakteriocidních lamp, které emitují ultrafialová záření UV-C o vlnové délce 254 nm. Světlo této délky účinným způsobem ničí veškeré mikroorganizmy spolu s jejich výtrusovými formami, aniž by se na tento druh dezinfekce stali imunní. Velmi podstatný význam má rovněž ta skutečnost, že UV-C světlo zastrašuje krysy, myši a jiné hryzce. Použití bakteriocidních lamp – které se již mnoho let úspěšně osvědčují mimo jiné v nemocnicích a jiných zdravotnických zařízeních – levným a jednoduchý způsobem zajistí zlepšení mikrobiologické čistoty výrobků, vzduchu a místností a zároveň umožní omezení použití drahých a zdravotně škodlivých chemikálií v technologickém procesu. Pro instalaci germicidních lamp není nutná modernizace výrobních linek ani zvláštní finanční náklady. Naše lampy splňují veškeré požadavky na bezpečnost elektrického zařízení, jejich instalace je jednoduchá a užití zářivek UV-C firmy Philips zaručuje dlouhodobé a bezporuchové používání.

 

Průmyslové germicidní lampy s krytím IP 65 se dodávají i s UV-C trubicemi potaženými protitříštivou fólií, která zabraňuje v případě poškození trubice rozsypání skleněných částic. Při použití těchto lamp s trubicemi s protitříštivou fólií je třeba brát v úvahu snížení výkonu zářiče o cca 30%.